Pievienots 29.04.2019

Citroën Total World Rally Team WRC sacīkšu komanda kopā ar Esapekka Lappi un Janne Fermu startē pirmie Shell Helix Rally Estonia sacensībās.

Citroën Total WRT komandas locekļi Esapekka Lappi un Janne Ferms būs tie, kas atklās rallija sacensības Shell Helix Rally Estonia, kas ir oficiālais WRC pasākums Igaunijā. Rally Estonia notiks no 12. līdz 14. jūlijam Igaunijas dienvidu daļā. Šogad Lappi un Ferms ar automašīnu Citroen C3 WRC ir pirmā pieteikumu dalībai iesniegusī WRC komanda, kas pārstāv WRC auto ražotāju. Ņemot vērā to, ka šo sacensību apstākļi ir līdzīgi Rally Finland, somi ir noteikti vieni no kandidātiem uz uzvaru. Lappi un Ferms jau piedalījās Rally Estonia 2015. gadā ar automašīnu S2000. Toreiz viņi ieguva piekto vietu kopvērtējumā. 

Šogad viņi piedalās sacensībās ar automašīnu Citroën Total WRT un pašlaik ieņem 8. vietu WRC braucēju kopvērtējumā. Viņu labākais rezultāts šogad ir otrā vieta Zviedrijas rallijā. 

Esapekka Lappi: “Pats par sevi saprotams, ka Rally Finland man ir ļoti svarīgas sacensības. Priecājos, ka man būs vēl viena iespēja sagatavoties Somijas posmam, jo Igaunijas posmam ir daudz līdzību ar Jyväskylä reģiona trasi, kā arī vietējie fani mūs sagaida ar lielu prieku."

Pjērs Budārs, Citroën Racing Team direktors: “Mūsu īpaši jauki sagaidīja šeit pirms gada, kā arī šī posma trases apstākļi ļāva mums kārtīgi sagatavoties, kā rezultātā mums Somijā izdevās iegūt otro vietu. Tagad mūsu mērķis ir tāds pats: mēs atgriežamies ar Esapekku, lai maksimāli sagatavotu viņu WRC posmam viņa dzimtenē, kā arī iegūt Sebastjanam nepieciešamos datus."

Tas, ka Esapekka Lappi un Janne Ferms ar automašīnu Citroën Total WRT piedalās sacensībās Shell Helix Rally Estonia ir svarīgs notikums arī Citroën importētājam Baltijas valstīs, uzņēmumam Veho Eesti AS.

Mihkels Vaks, Veho Eesti AS valdes loceklis: “Mēs esam priecīgi par to, ka oficiālā Citroën Total WRT sacensību komanda ir atkal ieradusies Igaunijā. Sadarbībā ar rallija organizatoriem un citiem automašīnu importētājiem mēs rūpējamies par to, lai Igaunija kļūtu par oficiālo WRC sacensību posmu. WRC ražotāju komandu izrādītā interese apliecina to, ka nākotnē Igaunijai ir visas iespējas nodrošināt oficiālo WRC posmu.”

Shell Helix Rally Estonia direktors Urmo Aava piebilda, ka sacensību organizatoriem ir ilgstoša un produktīva sadarbība ar Citroën.

“Tas, ka Citroën komanda ierodas Igaunijā jau trešo reizi nozīmē to, ka mums uzticas un esam veiksmīgi izpildījuši sniegtos ieteikumus. Esapekka Lappi un Janne Ferms ir ļoti populāri Igaunijas rallija fanu vidū, un mēs ceram, ka daudzi fani ieradīsies viņus atbalstīt arī no Somijas. Sadarbība ar Citroën importētāju Baltijas valstīs, uzņēmumu Veho Eesti AS, ir bijusi tikpat produktīva kā sadarbība ar Citroën Total WRT, un es ceru, ka veiksmīgā sadarbība turpināsies arī nākotnē”, sacīja Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktors. 

Rallija apmeklētāju kartes ir iespējams iegādāties Shell Helix Rally Estonia oficiālajā vietnē internetā rallyestonia.com. Cena 24 eiro.

Shell Helix Rally Estonia 2019 notiks 12.-14. jūlijā Tartu, Otepää, Elva, Kanepi un Kambja. Šis ir Igaunijas, Latvijas un FIA Eiropas Rallija kausa, kā arī oficiālais WRC atlases sacensību posms.  

Darbvirsmas versija