PRIVĀTUMA NOSACĪJUMI UN SĪKDATŅU IZMANTOŠANA

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūkot šo lapu, jūs piekrītat izmantot mūsu sīkdatnes. Privātuma nosacījumi un sīkdatņu izmantošana (cookies)

Pievienots 23.10.2023

Citroën prezentē transformatīvo ë-C3

Leģendārais franču autobūves uzņēmums Citroën ir atklājis savu jaunāko meistardarbu, kas radīts, lai sāktu revolūciju elektromobiļu tirgū. Tas ir pilnīgi jaunais, inovatīvais Citroën ë-C3. Šis modelis ar pilnu uzlādi varēs nobraukt līdz 320 km, un tā zemā sākuma cena deviņās Eiropas valstīs būs sākot no 23 300 eiro, kas ir apliecinājums Citroën apņēmībai pilnībā elektrisko mobilitāti padarīt pieejamu ikvienam. Precīza cena Latvijas tirgum tiks precizēta tuvāko mēnešu laikā.

Līdz ar šo Citroën ë-C3 lauž pieejamības normas Eiropas B segmenta elektromobiļu tirgū, piedāvājot revolucionāras komforta funkcijas, vieglu lietošanu, plašas funkcijas un izcilu cenas un kvalitātes attiecību. ë-C3 ir jaunākais papildinājums ārkārtīgi populārajā Citroën C3 sērijā, kas kopš tās ieviešanas 2002. gadā ir pārdota vairāk nekā 5,6 miljonos vienībās.

Saskaņā ar Citroën izpilddirektora Tjerī Koskasa teikto, ë-C3 iemieso zīmola nākotnes mobilitātes vīziju. Koskass skaidro: "Mūsu misija ir apmierināt mainīgās automobiļu B segmenta klientu vajadzības Eiropā. Ar jauno ë-C3 mēs no jauna radām pieejamu, komfortablu un pilnībā aprīkotu elektromobiļa koncepciju. Šis modelis ir izstrādāts un tiks ražots Eiropā, un iemieso mūsu redzējumu par nākotnes mobilitāti."

ë-C3 apvieno Citroën izslavēto Advanced Comfort® balstiekārtu ar jaunizstrādātajiem Advanced Comfort® sēdekļiem un sniedz vēl nebijušu komfortu gan autovadītājiem, gan pasažieriem, tā uzlabojot visu braukšanas pieredzi. Progressive Hydraulic Cushions® uzlabo automobiļa piekari, radot lidojošā paklāja efektu un nemainīgu mieru, pat braucot pa nelīdzenu ceļa virsmu.

Pirmā Stellantis platforma, kas izstrādāta speciāli pilnībā elektriskajiem automobiļiem, izmanto 44 kWh LFP (litija-dzelzs fosfāta) akumulatoru, kas nodrošina autonomiju līdz 320 km (pēc WLTP). Turklāt 100 kW ātrās uzlādes iespēja ļauj akumulatoru no 20 līdz 80% uzlādēt vien nieka 26 minūtēs.

ë-C3 uzlabotā tehnoloģiju pakotne ietver arī iespaidīgu autovadītāja atbalsta sistēmu klāstu. To vidū ir aktīvā bremzēšanas sistēma un kustības joslas noturēšanas palīgsistēma, brīdinājums vadītāja uzmanībai, ātrumu ierobežojošo ceļa zīmju atpazīšanas sistēma, elektriskā stāvbremze, inteliģentās tālās gaismas, kā arī distances sensori aizmugurē, kas nodrošina drošu un ērtu braukšanu. Papildus ë-C3 ir Citroën displejs acu augstumā, kas vadītājam būtiskāko ar braukšanu saistīto informāciju projicē melnā sekcijā starp mērinstrumentu paneli un vējstikla apakšējo daļu       un ir ērti nolasāms, nenovēršot acis no ceļa.

ë-C3 plašo salonu, kurā valda mājīga atmosfēra, papildina jaunie Citroën Advanced Comfort® sēdekļi. Tie izstrādāti tieši šim automobilim un papildināti ar biezāku teksturēto putu slāni, kas nodrošina visa ķermeņa atbalstu un patīkamu sēdēšanu brauciena laikā. Vadītājs un pasažieri novērtēs arī paaugstinātos griestus, kas rada lielāka plašuma sajūtu, un izmēru ziņā plašie un pārdomāti izvietotie uzglabāšanas nodalījumi vienmēr būs noderīgi personīgo mantu glabāšanai. Savukārt ë-C3 paaugstinātais klīrenss gādās par bezrūpīgu pārbraukšanu ātrumvaļņiem un bedrēm, kas ir bieža parādība pilsētvidē un piepilsētā.

Priekšējā paneļa centrā atrodas ieslīpi pavērsts krāsains 10,25” multivides ekrāns, kas piedāvā virkni ērtu un noderīgu funkciju. Šī integrācija nodrošina optimālu drošību un komfortu vadītājam, uzsverot Citroën apņemšanos padarīt braukšanu par patīkamu un no stresa brīvu piedzīvojumu.

Papildu ērtībai ë-C3 ir aprīkots arī ar e-Routes lietotni, kas nodrošina piekļuvi tiešsaistes informācijai par uzlādes punktu tīklu un efektīviem maršruta plānošanas risinājumiem. Savukārt modulārais aizmugurējais sēdeklis ar 60/40 proporcijā dalīto atzveltni un bagāžas nodalījums ar 310 litru tilpumu nodrošina pārdomātus uzglabāšanas un transportēšanas risinājumus.

Lai gan Citroën uzskata, ka jaunais ë-C3 jau pats par sevi ieviesīs būtiskas korekcijas Eiropā izstrādāto un ražoto B segmenta hečbeku tirgū, labas ziņas ir arī tiem automobiļu pircējiem, kuri meklē pilnībā elektrisku auto par vēl zemāku cenu. Proti, ap 2025. gadu 320 km autonomijas versijai pievienosies ë-C3 ar 200 km autonomiju, un šāds Citroën ë-C3 būs pieejams jau par 19 990 eiro.

ë-C3 inovatīvā dizaina pamatā ir jaunā korporatīvā identitāte, kas debitē tieši šajā modelī. Unikālā dizaina filozofija, kas pirmo reizi bija redzama 2022. gadā prezentētajā Citroën Oli konceptā, apliecina zīmola apņemšanos radīt oriģinālus un inovatīvus augstas kvalitātes automobiļus. Modelis ir pieejams 5 dažādās augstas kvalitātes krāsās un var tikt aprīkots ar 16 līdz 17” metāla vai vieglmetāla diskiem ar dimanta griezumu.

Katram pircējam piemērotākā automobiļa izvēli atvieglos racionāli strukturētais modeļu piedāvājums, ko veido 2 labi aprīkotas ë-C3 versijas: You un Max.

Visbeidzot, ë-C3 tirdzniecības uzsākšana Eiropas tirgos ir nozīmīgs solis Citroën modeļu klāsta un zīmola vērtību nostiprināšanā. Pilnīgi jaunais un pilnībā elektriskais modelis, kas izstrādāts Parīzē un tiks ražots Slovākijā, pie dīleriem autosalonos nonāks 2024. gada otrajā ceturksnī vēl vairāk stiprinot Citroën pozīcijas nākotnes mobilitātes attīstībā.

Darbvirsmas versija